THJD106K035RJN
Manufacturer Part Number:
THJD106K035RJN
Part of Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V