SCC3906X101K8C2TS
Manufacturer Part Number:
SCC3906X101K8C2TS
Manufacturer/Brand:
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Part of Description:
CAP CER 100PF 400VAC X1/Y1 X7R 3
Manufacturer :
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Safety
Capacitance :
100 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Product Status :
Active
Ratings :
X1, Y1
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
400VAC
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402
    CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
    CAP CER 1000PF 100V X7R 0805
    CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
    CAP CER 0.22UF 10V X7R 0402