CA45B6R3K476TA
Manufacturer Part Number:
CA45B6R3K476TA
Part of Description:
CAP TANT 47F 10% 6.3V 1210
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V