THJC106K025RJN
Manufacturer Part Number:
THJC106K025RJN
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2312
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
25 V