M12A-17BMMM-SL8B02
Manufacturer Part Number:
M12A-17BMMM-SL8B02
Part of Description:
CBL 17POS MALE TO WIRE 6.56'
Stock Condition:
10
1st Connector Gender :
Male Pins
1st Connector Number of Positions :
17
1st Connector Type :
Receptacle
2nd Connector Type :
Wire Leads
Cable Material :
Polyurethane (PUR)
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Length :
6.56' (2.00m)
Shielding :
Shielded
  • Phoenix Contact
    CBL 3POS FMALE TO WIRE CONFIG
  • Phoenix Contact
    CBL 4POS FMALE TO WIRE CONFIG
    CBL 5POS FMALE TO WIRE CONFIG
    CBL 4POS FMALE TO WIRE CONFIG
    CBL 4POS MALE TO FMALE CONFIG