06123C102KAT9A
- Manufacturer Part Number:
- 06123C102KAT9A
- Manufacturer/Brand:
- KYOCERA AVX
- Part of Description:
- CAP CER 1000PF 25V X7R 0612
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Bypass, Decoupling
- Capacitance :
- 1000 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Low ESL (Reverse Geometry)
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0612 (1632 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.037" (0.94mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 25V