S330J25U2MR63K7R
- Manufacturer Part Number:
- S330J25U2MR63K7R
- Manufacturer/Brand:
- Vishay BC Components
- Part of Description:
- CAP CER 33PF 3KV U2M RADIAL
- Manufacturer :
- Vishay BC Components
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 33 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- Temperature Coefficient :
- U2M
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 3000V (3kV)