KTF500B335M32N0T00
- Manufacturer Part Number:
- KTF500B335M32N0T00
- Part of Description:
- CAP CER 3.3UF 50V X7R 1210
- Capacitance :
- 3.3 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Thickness (Max) :
- 0.102" (2.60mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V