CCA-40-300-50-RN
Manufacturer Part Number:
CCA-40-300-50-RN
Manufacturer/Brand:
ElectronAix
Part of Description:
MICRO COAX CABLE IPEX CABLINE CA
Manufacturer :
ElectronAix
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Solder
Color :
Green
Connector Type :
Socket to Plug
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Pin Assignment: 1:N, Round Binding, Impedance: 50Ohms
Length :
0.984' (300.00mm, 11.81")
Number of Positions :
40
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.016" (0.40mm)