NOSX107M004R0100
- Manufacturer Part Number:
- NOSX107M004R0100
- Part of Description:
- CAP NIOB OXIDE 100UF 20% 4V 2917
- Capacitance :
- 100 µF
- Current - Leakage :
- 8 µA
- Dissipation Factor :
- 6%
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 100 mOhms
- Height - Seated (Max) :
- 0.067" (1.70mm)
- Manufacturer Size Code :
- X
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Supplier Device Package :
- 2917 (7343 Metric)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 4 V