NOJD227M006SWJ
Manufacturer Part Number:
NOJD227M006SWJ
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CAP NIOB OXI 220UF 20% 6.3V 2917
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Niobium Oxide Capacitors
Capacitance :
220 µF
Current - Leakage :
26.4 µA
Dissipation Factor :
8%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Manufacturer Size Code :
D
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Supplier Device Package :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V