NOJV687M004RWJ
- Manufacturer Part Number:
- NOJV687M004RWJ
- Part of Description:
- CAP NIOB OXIDE 680UF 20% 4V 2924
- Stock Condition:
- 398
- Capacitance :
- 680 µF
- Current - Leakage :
- 54.4 µA
- Dissipation Factor :
- 14%
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 300 mOhms
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.148" (3.75mm)
- Manufacturer Size Code :
- V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 2924 (7361 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
- Supplier Device Package :
- 2924 (7361 Metric)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 4 V