NOJA476M004RWJ
Manufacturer Part Number:
NOJA476M004RWJ
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CAP NIOB OXIDE 47UF 20% 4V 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Niobium Oxide Capacitors
Capacitance :
47 µF
Current - Leakage :
3.8 µA
Dissipation Factor :
18%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2 Ohms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V