TCKOJ475STLSR4K0
Manufacturer Part Number:
TCKOJ475STLSR4K0
Part of Description:
TANT 10% 6.3V 4.7UF S LSR 4K0
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V