TCMIA226BTLSR700
Manufacturer Part Number:
TCMIA226BTLSR700
Part of Description:
TANT 20% 10V 22UF B LSR 700
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V