TCMIV474ATLSR6K0
Manufacturer Part Number:
TCMIV474ATLSR6K0
Part of Description:
TANT 20% 35V .47UF A LSR 6K0
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V