TCKOJ225RTLSR7K0
Manufacturer Part Number:
TCKOJ225RTLSR7K0
Part of Description:
TANT 10% 6.3V 2.2UF R LSR 7K0
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V