TND05V-390KB00AAA0
- Manufacturer Part Number:
- TND05V-390KB00AAA0
- Manufacturer/Brand:
- United Chemi-Con
- Part of Description:
- VARISTOR 39V 250A DISC
- Manufacturer :
- United Chemi-Con
- Product Category :
- Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 1310 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 250 A
- Energy :
- 0.9J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 25 V
- Maximum DC Volts :
- 30 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Disc
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 43 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 35 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 39 V