CCASMA-MM-LL142-60
Manufacturer Part Number:
CCASMA-MM-LL142-60
Manufacturer/Brand:
Crystek Corporation
Part of Description:
CBL ASSY SMA PLUG-PLUG 5'
Stock Condition:
1
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
Color :
Silver
Connector Impedance :
Features :
Armored Cable, Shielded, Stainless Steel
Frequency - Max :
18 GHz
Ingress Protection :
Length :
60.0" (1.5m) 5.0'
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overall Impedance :
50 Ohms
Product Status :
Active
Style :
SMA to SMA
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Taoglas
    CBL ASSY SMA-MHF1 3.740"
  • Taoglas
    CBL ASSY SMA-MHF1 7.874"
    CBL ASSY RPSMA-MHF1 3.740"
    CBL ASSY SMA-U.FL 3.937"
    CBL ASSY SMA-MHF3 3.740"