095FJZFJZAGM500
- Manufacturer Part Number:
- 095FJZFJZAGM500
- Manufacturer/Brand:
- Amphenol RF
- Part of Description:
- FAKRA STRAIGHT JACK TO FAKRA RIG
- Manufacturer :
- Amphenol RF
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- Fakra III (Gen 3.0) Jack
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Contact Gender :
- Female
- 2nd Connector :
- Fakra Gen 3.5 Fakra Jack, Right Angle
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Contact Gender :
- Female
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Cable Type :
- RG-58
- Color :
- Black
- Connector Impedance :
- Features :
- Z Code
- Frequency - Max :
- 3 GHz
- Ingress Protection :
- Length :
- 196.9" (5.0m) 16.4'
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Overall Impedance :
- 50 Ohms