R4P42WH/N
Manufacturer Part Number:
R4P42WH/N
Manufacturer/Brand:
Panduit Corporation
Part of Description:
RACK 4-POST 42" DEEP WHITE
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Racks
Color :
White
Dimensions - Overall :
41.500" L x 23.250" W x 84.000" H (1054.10mm x 590.55mm x 2133.60mm)
Dimensions - Panel :
Door :
Doorless
Features :
Material :
Metal, Steel
Mounting Rails :
Two Pair
Number of Units :
45U
Product Status :
Obsolete
Style :
Open Rack, Double Frame
Type :
Open Rack
Ventilation :
Sides
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Hammond Manufacturing
    RACK STEEL 17.5X21X12.5 GRY
  • Bud Industries, Inc.
    RACK OPEN RELAY 71.75" X 19" BLK
  • Bud Industries, Inc.
    RACK ALUMINUM RELAY 42" X 19"
    RACK OPEN RELAY 77" X 19" BLACK
    RACK OPEN RELAY 77" X 19" GRAY
Related products
Part Manufacturer Stock Description
R4P42 Panduit Corporation 8,491 42" DEEP 4 POST RACK