182KD20-F
- Manufacturer Part Number:
- 182KD20-F
- Manufacturer/Brand:
- YAGEO Group
- Part of Description:
- MOV DISC 20MM,1800V 6.5KA, BULK
- Manufacturer :
- YAGEO Group
- Product Category :
- Varistors, MOVs
- Capacitance @ Frequency :
- 320 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 6.5 kA
- Energy :
- 625J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 1.1 kV
- Maximum DC Volts :
- 1.465 kV
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 20mm
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 1.98 kV
- Varistor Voltage (Min) :
- 1.62 kV
- Varistor Voltage (Typ) :
- 1.8 kV