CGJ2B2C0G1H060D050BA
- Manufacturer Part Number:
- CGJ2B2C0G1H060D050BA
- Part of Description:
- CAP CER 6PF 50V C0G 0402
- Capacitance :
- 6 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Thickness (Max) :
- 0.020" (0.50mm)
- Tolerance :
- ±0.5pF
- Voltage - Rated :
- 50V