TND14V-471KB00AAA0
- Manufacturer Part Number:
- TND14V-471KB00AAA0
- Part of Description:
- VARISTOR TH RADIAL
- Capacitance @ Frequency :
- 420 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 6 kA
- Energy :
- 125J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 300 V
- Maximum DC Volts :
- 385 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 14mm
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 517 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 423 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 470 V