CK45-B3AD101KYVNA
- Manufacturer Part Number:
- CK45-B3AD101KYVNA
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- CAP CER 100PF 1KV RADIAL
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 100 pF
- Failure Rate :
- Features :
- High Voltage
- Height - Seated (Max) :
- 0.374" (9.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lead Style :
- Formed Leads - Kinked
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.217" Dia (5.50mm)
- Temperature Coefficient :
- B
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 1000V (1kV)