CMS200M2HC-FK
- Manufacturer Part Number:
- CMS200M2HC-FK
- Manufacturer/Brand:
- Tecdia Inc.
- Part of Description:
- CAP CER 20PF 50V X7R
- Manufacturer :
- Tecdia Inc.
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- RF, Microwave, High Frequency, General Purpose
- Capacitance :
- 20 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Single Layer, Wire Bondable
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, SLCC, Epoxy
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- COTS
- Size / Dimension :
- 0.020" L x 0.020" W (0.51mm x 0.51mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.008" (0.20mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V