P62BNL820MA02636
- Manufacturer Part Number:
- P62BNL820MA02636
- Manufacturer/Brand:
- Knowles Precision
- Part of Description:
- CAP ARRAY 82PF .1UF 10V X7R 0603
- Stock Condition:
- 2
- Manufacturer :
- Knowles Precision
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 82pF, 0.1µF
- Circuit Type :
- Bussed
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Height - Seated (Max) :
- 0.058" (1.47mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 2
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.067" L x 0.031" W (1.70mm x 0.80mm)
- Supplier Device Package :
- 0602 (1505 Metric)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10 V