RHAK-01.R140.54
Manufacturer Part Number:
RHAK-01.R140.54
Manufacturer/Brand:
Elesa USA Corporation
Part of Description:
RH-AK, DOUBLE-CURVED HANDLES, DO
Stock Condition:
100
Manufacturer :
Elesa USA Corporation
Product Category :
Handles
Height :
2.835" (72.00mm)
Length - Center to Center :
5.512" (140.00mm)
Material :
Aluminum
Mounting Type :
Screw Holes, Back
Product Status :
Active
Thread/Screw/Hole Size :
M8
Type :
Instrumentation
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    RH-KG, DOUBLE-CURVED TUBULAR HAN
    I.147, TAPERED FIXED HANDLES, TA
    I.622, FIXED HANDLES, FIXED HAND
Catalog related products
  • Keystone Electronics Corp.
    HANDLE ALUMINUM MTG CTR 1.25"
  • Hammond Manufacturing
    HANDLE STL/CHROME MTG CTR 1.252"
  • Hammond Manufacturing
    HANDLE STEEL/CHROME MTG CTR 4"
  • Bud Industries, Inc.
    HANDLE CHROME MTG CTR 1.906"