A16XSR16XSR36R295B
- Manufacturer Part Number:
- A16XSR16XSR36R295B
- Manufacturer/Brand:
- JST
- Part of Description:
- JUMPER 16XSR-36S - 16XSR-36S 12"
- Manufacturer :
- JST
- Product Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Red, Individual
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Length :
- 0.968' (295.00mm, 11.61")
- Number of Positions :
- 16
- Number of Rows :
- 1
- Pitch - Cable :
- Pitch - Connector :
- 0.024" (0.60mm)