TE045120WH10236BJ1
- Manufacturer Part Number:
- TE045120WH10236BJ1
- Manufacturer/Brand:
- Vishay BC Components
- Part of Description:
- CAP CER 1000PF 13KV
- Manufacturer :
- Vishay BC Components
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 1000 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 3.701" (94.00mm)
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Nonstandard, Tabbed
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- Temperature Coefficient :
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 13000V (13kV)