SMX52A103KAN120
- Manufacturer Part Number:
- SMX52A103KAN120
- Manufacturer/Brand:
- KYOCERA AVX
- Part of Description:
- CAP CER 10000PF 200V NP0 6-DIP
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- SMPS Filtering
- Capacitance :
- 10000 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Low ESL (Stacked), High Temperature
- Height - Seated (Max) :
- 0.120" (3.05mm)
- Lead Spacing :
- 0.250" (6.35mm)
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 200°C
- Package / Case :
- 6-DIP
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.250" L x 0.300" W (6.35mm x 7.62mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 200V