A24KRW24KRW26E51D
Manufacturer Part Number:
A24KRW24KRW26E51D
Manufacturer/Brand:
JST
Part of Description:
JUMPER ASSEMBLY SKT-SKT 24POS 2"
Manufacturer :
JST
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Blue, Individual
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
0.167' (50.80mm, 2.00")
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Usage :
Adapter, Extension
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
A24K1B NKK Switches 6,595 SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 28V
A24K1H NKK Switches 9,208 SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 28V