A28KRW28KRW26E152C
Manufacturer Part Number:
A28KRW28KRW26E152C
Manufacturer/Brand:
JST
Part of Description:
JUMPER ASSEMBLY SKT-SKT 28POS 6"
Stock Condition:
998
Manufacturer :
JST
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Blue, Individual
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
0.500' (152.40mm, 6.00")
Number of Positions :
28
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Shielding :
Unshielded
Usage :
Adapter, Extension
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
A28K1B NKK Switches 9,201 SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V