SAC22-E3/73
- Manufacturer Part Number:
- SAC22-E3/73
- Part of Description:
- TVS DIODE 22VWM 35.4VC DO204AC
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 14A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 500W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 24.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 35.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 22V