R191-090-000
Manufacturer Part Number:
R191-090-000
Manufacturer/Brand:
Hammond Manufacturing
Part of Description:
BOX ALUM GRAY 4.724"L X 3.543"W
Stock Condition:
1
Manufacturer :
Hammond Manufacturing
Product Category :
Boxes
Area (L x W) :
16.7in² (108cm²)
Color :
Gray
Container Type :
Box
Design :
Cover Included
Features :
PCB Supports, Watertight
Height :
2.362" (60.00mm)
Material :
Metal, Aluminum
Material Flammability Rating :
Product Status :
Active
Ratings :
IP67, NEMA 4X
Size / Dimension :
4.724" L x 3.543" W (120.00mm x 90.00mm)
Thickness :
0.079" (2.01mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    BATT HOLDER AAA 2 CELL WIRE LEAD
    BATT CONNECT SNAP 9V 1 CELL WIRE