H05D53V3B
- Manufacturer Part Number:
- H05D53V3B
- Manufacturer/Brand:
- HY Electronic (Cayman) Limited
- Part of Description:
- ESD PROTECTION DIODE
- Stock Condition:
- 240
- Manufacturer :
- Product Category :
- TVS Diodes
- Applications :
- Telecom
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- 15pF @ 1MHz (Max)
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- SC-79, SOD-523
- Power - Peak Pulse :
- 60W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-523
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 3.6V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 12V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 3.3V (Max)