RF15N150J500CT
Manufacturer Part Number:
RF15N150J500CT
Manufacturer/Brand:
Walsin Technology
Part of Description:
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
15 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
RF15 FLIR Extech 8,808 0-32% BRIX REFRACTOMETER WITH AT