5602-44-0142A-300
Manufacturer Part Number:
5602-44-0142A-300
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
CABLE SATA F-F 300MM
Manufacturer :
3M
Product Category :
Pluggable Cables
Cable Connectors :
SATA
Cable Type :
Flat, Twin Axial
Color :
Silver
Connector Type :
Receptacle to Receptacle
Fastening Type :
Latch Lock
Features :
Gender :
Female to Female
Length :
0.984' (300.00mm, 11.811")
Number of Positions :
7
Product Status :
Active
Shielding :
Shielded
Usage :
Internal
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • ATGBICS® by Approved Technology Ltd
    Avago Broadcom Compatible Active
    CABLE SFP28 TO SFP28 M-M 3M
    INTEL COMPATIBLE, SFP28 ACTIVE O
    CABLE SFP28 TO SFP28 M-M 3M
    Intel Compatible Active Optical
Related products
Part Manufacturer Stock Description
5602 Knowles Precision 1,013 CAP TRIMMER 1-30PF 250V PNL MNT
5602 Lumberg Automation 7,151 RKMV 3-294/10 M
5602 Adafruit 1 ASSEMBLED ADAFRUIT 0.56 4-DIGIT
5602 Bourns, Inc. 9,538 FIXED IND 10UH 14A 8 MOHM TH
5602 BATTERY Interlight 6,122 Replacement for R&d Batteries 56
5602-0-01-80-00-00-03-0 Mill-Max 8,597 CONN PC PIN CIRC
5602-11-0000-000 3M 8,919 CABLE SATA F-F 1M
5602-11-0000-500 3M 3,159 CABLE SATA F-F 500MM