DLTS-30AH1
Manufacturer Part Number:
DLTS-30AH1
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
UNI-DIRECTIONAL TVS
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
220pF @ 1MHz (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10A (8/20µs)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
16-CDIP (0.300", 7.62mm)
Power - Peak Pulse :
500W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
16-CDIP
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
15
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V