MPLAD130KP275CVE3/TR
Manufacturer Part Number:
MPLAD130KP275CVE3/TR
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 275VWM 445VC PLAD
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
90A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
Nonstandard SMD
Power - Peak Pulse :
40000W (40kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
PLAD
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
300V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
445V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
275V