CGA2B2X8R1H472M050BD
- Manufacturer Part Number:
- CGA2B2X8R1H472M050BD
- Part of Description:
- CAP CER 4700PF 50V 0402 EPOXY
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 4700 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Epoxy Mountable, High Temperature
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC, Epoxy
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X8R
- Thickness (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50V