CGA2B2X8R1H681K050BE
- Manufacturer Part Number:
- CGA2B2X8R1H681K050BE
- Part of Description:
- CAP CER 680PF 50V X8R 0402
- Applications :
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Capacitance :
- 680 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Soft Termination
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Product Status :
- Not For New Designs
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X8R
- Thickness (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50V