CGA2B3X7R1E154M050BB
- Manufacturer Part Number:
- CGA2B3X7R1E154M050BB
- Part of Description:
- CAP CER 0.15UF 25V X7R 0402
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 0.15 µF
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25V