LNR2A104MSEB
- Manufacturer Part Number:
- LNR2A104MSEB
- Part of Description:
- CAP ALUM 100000UF 20% 100V SCREW
- Capacitance :
- 100000 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 6.811" (173.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 1.252" (31.80mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 5000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 25.415 A @ 10 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 22.1 A @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 3.543" Dia (90.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 100 V