TXR18AB00-2810AI2
Manufacturer Part Number:
TXR18AB00-2810AI2
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity AMP Connectors
Part of Description:
CONN BACKSH ADPT SZ28 1 5/8-18
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Backshells and Cable Clamps
Cable Exit :
180°
Cable Opening :
Color :
Olive Drab
Diameter - Outside :
1.913" (48.60mm)
Features :
Tinel Lock
Ingress Protection :
Material :
Aluminum Alloy
Plating :
Cadmium
Primary Material :
Product Status :
Active
Shell Size - Insert :
28
Shielding :
Unshielded
Thread Size :
1 5/8-18 UNEF
Type :
Backshell, Heat Shrink Adapter
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR MULT-BEAM 33POS EDGE MT
    CONN HEADER HD 96POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 16POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 18POS PCB