TXR18AZ00-1405BI
Manufacturer Part Number:
TXR18AZ00-1405BI
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity AMP Connectors
Part of Description:
CONN BCKSH ADPT SZ14 14S 3/4-20
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Backshells and Cable Clamps
Cable Exit :
180°
Cable Opening :
Color :
Black
Diameter - Outside :
1.090" (27.69mm)
Features :
Tinel Lock
Ingress Protection :
Material :
Aluminum Alloy
Plating :
Zinc Nickel
Primary Material :
Product Status :
Active
Shell Size - Insert :
14, 14S
Shielding :
Unshielded
Thread Size :
3/4-20 UNEF
Type :
Backshell, Heat Shrink Adapter
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR MULT-BEAM 33POS EDGE MT
    CONN HEADER HD 96POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 16POS PCB
    CONN HEADER MULTI-BEAM 18POS PCB