P6SMAJ15ADFQ-13
- Manufacturer Part Number:
- P6SMAJ15ADFQ-13
- Manufacturer/Brand:
- Diodes Incorporated
- Part of Description:
- TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR D-F
- Manufacturer :
- Diodes Incorporated
- Product Category :
- TVS Diodes
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 24A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 2-SMD, Flat Lead
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- D-Flat
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 16.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 24.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 15V