FKP2J012201G00JSSD
Manufacturer Part Number:
FKP2J012201G00JSSD
Part of Description:
CAP FILM 2200PF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
2200 pF
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.283" L x 0.217" W (7.20mm x 5.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V
Part Manufacturer Stock Description
FKP202 Sanken Electric Co., Ltd. 9,053 MOSFET N-CH 200V 45A TO220