PAS3225P3R3113
Manufacturer Part Number:
PAS3225P3R3113
Manufacturer/Brand:
TAIYO YUDEN
Part of Description:
CAP 11MF 3.3V SURFACE MNT
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
Capacitance :
11 mF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200Ohm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Termination :
SMD (SMT) Tabs
Tolerance :
Voltage - Rated :
3.3 V