SCAP,PBLS-8.5/10.8
Manufacturer Part Number:
SCAP,PBLS-8.5/10.8
Part of Description:
CAP 8.5F 10.8V UCAP PACK
Capacitance :
8.5 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
140mOhm
Height - Seated (Max) :
2.087" (53.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 65°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
Module, Wire Leads
Size / Dimension :
2.047" L x 0.551" W (52.00mm x 14.00mm)
Termination :
Wire Leads with Connector
Tolerance :
Voltage - Rated :
10.8 V